O plemeni  Staffordshire Bull Terriers

O plemeni  Staffordshire Bull Terriers lze říci, že se v poslední době stalo velmi populárním. Mnoho lidí si kladou otázku, zda jsou tito psi vhodní jako domácí mazlíčci. Staffordshire Bull Terriers jsou považováni za velmi inteligentní a oddané psy, kteří jsou dobře přizpůsobitelní různým životním stylům.

Povaha a chování

Vztah k rodině

Je velmi oddaný své rodině. Potřebuje být s lidmi a být součástí rodiny. Velmi spolehlivý a věrný pes, který se snaží své rodině udělat radost. Má rád děti a rád si s nimi hraje.

Interakce se zvířaty

Stafík může být dobrým společníkem pro jiná zvířata, pokud je správně socializován. Je však důležité mít na paměti, že je to pes, který byl původně chován k bojování s jinými psy. Proto by měl být vždy pod dohledem, když je ve společnosti jiných zvířat.

Výcvik a poslušnost

Je velmi inteligentní pes a je snadno trénovatelný. Je důležité začít s výcvikem v raném věku a používat pozitivní posilování. Pokud je správně vycvičen, může být Staffordshire Bull Terrier velmi poslušný a dobře se chovat v různých situacích. Je však důležité mít na paměti, že je to pes s velkou silou a energií, a proto by měl být vždy pod kontrolou, když je venku.

Zdravotní aspekty

Předpokládaná délka života

Staffordshire Bull Terrier je obecně zdravé plemeno s předpokládanou délkou života mezi 12 až 14 lety. Při správné péči a výživě mohou žít i déle.

Zdravotní problémy

Celkově jsou Staffordshire Bull Terriéři zdraví a odolní psi, kteří mohou být skvělými domácími mazlíčky pro správného majitele. Při správné edukaci majitelů se vyhnete i problémům s klouby.

Péče o plemeno

Výživa

Je to středně velké plemeno psa, které má tendenci k nadváze. Proto je důležité zajistit mu vyváženou stravu s dostatečným množstvím bílkovin, vlákniny a minerálů. Doporučuje se krmit ho kvalitním suchým krmivem pro psy s vysokým obsahem masa a minimem obilovin. Je také důležité dodržovat správné porce a nedávat mu nadměrné množství pamlsků.

Cvičení

Stafbulík je aktivní a energické plemeno, které potřebuje dostatek pohybu a cvičení. Doporučuje se minimálně hodinová procházka denně a pravidelné hry. Toto plemeno má také rádo společnost svého majitele, takže je dobré zapojit ho do rodinných aktivit.

Péče o srst

Má krátkou a lesklou srst, která nevyžaduje příliš složitou péči. Stačí ho pravidelně kartáčovat, aby se odstranily odumřelé chlupy a zachovala se lesklá srst. Koupání by mělo být prováděno pouze při potřebě, aby se zachovala přirozená ochrana kůže a srsti.

Sociální potřeby

Stafbulík je velmi společenské plemeno, které potřebuje dostatek pozornosti a interakce s lidmi. Doporučuje se ho socializovat od raného věku a zapojovat ho do různých aktivit, jako jsou třeba cvičení nebo výcvik poslušnosti. Je důležité mu věnovat dostatek času a nechat ho být součástí rodiny.

Bytové podmínky

Staffordshirští bulteriéři jsou středně velcí psi, kteří se mohou cítit dobře jak v bytě, tak v domě s velkou zahradou. Je však důležité zajistit jim dostatečný pohyb a stimulaci, aby nezačali upadat do stereotypu a nevyvinuli nežádoucí chování.

Pokud bydlíte v bytě, je důležité zajistit vašemu psu pravidelné procházky a cvičení. Staffordshirští bulteriéři jsou aktivní psi, kteří potřebují dostatek pohybu a stimulace, aby se cítili dobře a byli zdraví. V bytě by měli mít své místo, kde se mohou cítit bezpečně a pohodlně.

V domě s velkou zahradou mají staffordširští bulteriéři více prostoru pro pohyb a hraní. Nicméně ani zde by neměli být neustále sami, potřebují společnost svých majitelů a pravidelné procházky v okolí. Pokud mají přístup k zahradě, měla by být dobře oplocena, aby nedocházelo k útěkům.

O plemeni lze celkově říci, že staffordširští bulteriéři jsou vhodní jako domácí mazlíčci, pokud mají dostatek pohybu a stimulace. Je důležité zajistit jim vhodné bytové podmínky a být jim dobrým a zodpovědným majitelem.

O plemeni  Staffordshire Bull Terriers

O plemeni  – Historie a původ

Staffordshire Bull Terrier, také známý jako Staffie, je plemeno psa původem z Anglie. Jeho původ sahá až do 18. století, kdy byl vyšlechtěn z různých teriérů a bulteriérů. Původně byl používán jako lovecký pes a také pro bojování s býky a medvědy. Později se stal populárním společníkem a ochráncem rodiny.

SBT je středně velký pes, s krátkou a hladkou srstí, typickou pro teriéry. Má silnou a svalnatou postavu, s hlavou ve tvaru klínu a širokým čumákem. Jeho barva srsti může být různá, včetně černé, modré, červené, bílé, plavé nebo žíhané.

Toto plemeno je velmi energické a potřebuje pravidelný pohyb a cvičení. Je to také velmi inteligentní pes, který se snadno učí nové věci. Je to dobrý společník pro aktivní rodiny, ale může být náročný pro nezkušené majitele.

I když Staffordshire Bull Terrier má v minulosti získal špatnou pověst jako bojový pes, je to v současné době milující a loajální společník. Je to dobrý pes pro rodiny s dětmi, ale vyžaduje správnou socializaci a výcvik. Pokud je správně trénován a vychován, může být Staffordshire Bull Terrier skvělým společníkem a přátelským domácím mazlíčkem.

Historie

Historie plemene Stafordšírského Bulteriéra, z knihy Stafordšírský Bulteriér Zdenka Spiese Díky tobě vlastníme a chováme toto úžasné plemeno.   Standart plemene Staffordshire Bull Terrier (SBT) byl poprvé oficiálně zveřejněn ve Velké Británii v roce 1935. Stalo se tak 26. dubna 1935 na stránkách časopisu Dog World, autorem byl Joe Dunn. Toho dne uveřejnil souhrn plemenných […]

History SBT in photography

Historie Stafordšírského Bulteriéra v obrazech a fotografiích Našli jsme pár velmi starých a krásných fotografii stafíků, některé jsou ještě na deskách nebo albuminovém tisku, dokonce existuje i jedna dagerotypie.  Pro ty, kdo s těmito pojmy nejsou obeznámeni, jde o staré a původní technologie výroby fotografií, které se museli držet v temnu jinak by sami od […]

The Original Standard Staffordshire Bull terrier – 1935

The Original Staffordshire Bull terrier Při založení – The Original Staffordshire Bull Terrier club – roku 1935 – byl schválen první standard plemene – The Original Standard Staffordshire Bull Terrier autorem Joe Dunn. Na žádost Kennel Clubu byl název změněn na The Staffordshire Bull Terrier Club a tím se oficiálně stalo plemeno Stafordšírský bulteriér samostatné […]

Standard FCI Staffordshire Bull Terrier

Standard FCI  angl.: Staffordshire Bull Terrier Země původu: Velká Británie Datum zveřejnění původního platného standardu: 24. 6. 1987 Klasifikace FCI: skupina 3, teriéři sekce 3, teriéři typu bull Bez pracovní zkoušky. Celkový vzhled: Hladkosrstý, dobře vyvážený a na svou velikost velmi silný pes. Svalnatý, aktivní a pohyblivý. Charakteristické rysy: Je známý svou bezmeznou odvahou a houževnatostí. Vysoce inteligentní […]

Barvy SBT

V tomto článku se zaměříme na detailní pohled na barvy, které mohou být přítomny u plemene SBT. Představíme vám barvy, které jsou podle standardu nepřípustné, a také možné barevné kombinace. Zajímavým tématem bude také rozdíl v percepci a hodnocení barev mezi námi a zemí původu plemene. Ponechme stranou genetickou dědičnost barev, naším cílem je představit […]