Historie Stafordšírského Bulteriéra v obrazech a fotografiích

Našli jsme pár velmi starých a krásných fotografii stafíků, některé jsou ještě na deskách nebo albuminovém tisku, dokonce existuje i jedna dagerotypie.  Pro ty, kdo s těmito pojmy nejsou obeznámeni, jde o staré a původní technologie výroby fotografií, které se museli držet v temnu jinak by sami od sebe vybledli, tudíž jsou tyto exempláře velice vzácné. Historie Stafordšírského Bulteriéra v obrazech a fotografiích je velmi zajímavá a poučná.

Pro zajímavost.

Stafordšírský bulteriér a výstava předků

Více než 160 obrazů, rytin, soch a efemér, které obklopují toto velmi oblíbené plemeno, je k vidění na výstavě. Výstava s názvem „Stafordšírský bulteriér a jeho předci“ oslaví Historii Stafordšírského Bulteriéra a vývoj tohoto plemene a některé exponáty na veřejnosti nikdy nebyly vidět.

Bude probíhat v Galerii Kennel Club na Clarges Street v Londýně do 20. června 2014.

Návštěvníci výstavy mají možnost si prohlédnout sbírku obrazů, akvarelů a rytin již od roku 1820 až do současnosti, které ukáží, jak bylo plemeno vyobrazeno v posledních dvou stoletích. Série jedinečných a nádherných současných umění umělců, jako je Maria Heskins, Paul Doyle a Pollyana Pickering bude také na výstavě.
Vystaveny budou také historické portréty ranných bulteriérů, bronzů a kolekce historických fotografií z konce 19. a počátku 20. století. Kolekce soch na výstavě vyzdvihuje porcelánové modely firmy Beswick, Royal Doulton a Meissen.

Historie Stafordšírského Bulteriéra v obrazech a fotografiích – také vidění v muzeu

Staffordshire Bull Terrier Heritage Centre je jediné muzeum pro naše plemeno na světě. Centrum se nachází ve středisku Wednesbury, které je součástí Černé země. Muzeum je pro všechny návštěvníky zdarma. Centrum má artefakty a memorabilia z minulosti až do současnosti. Pokud máte zájem dozvědět více o našem velkém plemeni, neváhejte a navštivte muzeum a psi jsou vítáni.

Historii Stafordšírského Bulteriéra se pak můžete dočíst zde.

zdroj: internet a zde